piątek, 11 grudnia 2009

10 grudnia onodyseja - playlista

1) algol - last minutes of dying star

space ambient z nowosybirska. główna idea projektu: odkrywanie i eksploracja odległych horyzontów umysłu i duszy. podejmowane tematy: harmonia sfer, kosmos, nieskończoność.
* algol gwiazda zmienna w gwiazdozbiorze perseusza. jej jasność zmienia się na skutek procesów w niej zachodzących lub pod wpływem otaczającej ją materii.

2) koan - lonely wolf

wyszukany i kwaśny chilout. człon stanowi dwóch rosjan: roeth i grey. granie wg nich wymaga posiadania dobrych kwalifikacji i doświadczenia. komponują elektronikę na zasadzie podobnej do tworzenia muzyki jazzowej. mimo, iż jest to chilout, jak mówią nie nadaje się on na dyskotekowy parkiet, a odnosi się bardziej do wnętrza. przesada.

3) nordvargr - kvasar

dark ambient. projkt henrika nordvargra bjorka (m.in.: mz412, folkstorm).
* kwazary obiekty gwiazdopodobne emitujące fale radiowe. są źródłem ciepłego promieniowania elektromagnetycznego o ogromnej mocy. posiadają pierścień, który otacza czarną dziurę - utwór nordvargra, opisuje bardziej to czarne wnętrze. w jego kierunku, spływa duża część gorącej materii z obrzeża. plumknięcia odbieram jako supernove, które nieśmiało rodzą się wokół pierścienia wyrzucając resztę materii ciężkiej.

4) odaxelagnia - dark corners (idm rmx)

jednoosobowy projekt enigmatycznego twórcy o imieniu gejm. otagowany jako loli core(wow), 8bit, noise, break core.

utwory od 1 do 4 do ściągnięcia za darmo ze strony last fm

5) former ghosts - choices
6) former ghosts - i wave

synth pop freddiego rupperta. stworzony korespondencyjnie z jamie stewardem (z xiu xiu) oraz niką rozą danilovą. początkowo zamieszczany jako pojedyncze utwory na blogu rupperta (w wersjach demo) uwaga, aby nawiązać kontakt z tajemnicza, nieznajomą dziewczyną. obiecałem sprawdzić czy przedsięwzięcie się udało ;]

7) tomasz stańko - dark eyes of martha hirsh

nowy materiał. współpraca z muzykami ze skandynawii. ponoć nowy skład odświeżył nieco muzyczną konwencję (m.in.: przez udział gitary i basu) pierwsze 6 minut bardzo melancholijnego jazzu w stylu audycji. później nieco żwawiej. jeszcze jutro i pojutrze (12 i 13 grudnia) koncerty promujące dark eyes w lublinie i białymstoku.

4 komentarze:

 1. Tomku, wczoraj wreszcie udało mi się zdążyć na Twoją audycję - świetna! Skoro dodatkowo zamieściłeś namiary na utwory, to może nawet je sobie ściągnę i w ogóle trochę się zainteresuję ambientem. Jak tam poszukiwania historii nawiązywania kontaktu z tajemniczą dziewczyną? Mam nadzieję, że napiszesz tu, jak coś znajdziesz. Tak trzymaj. Wojtek (kiedyś z swpsu).

  OdpowiedzUsuń
 2. hej wojtku. dziękuję bardzo za opinię. wchodziłem na twój profil, ale póki co widzę, że jeszcze w przygotowaniu. jako ciekawy zadatek o ambiencie polecam biografię lustmord na last fm (ten twór, o którym kiedyś gadaliśmy). a blogu rupperta jeszcze nie namierzyłem ;/ ale pracuję nad tym!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Cię, Tomku, za to, że puszczasz jeszcze większy under od nas :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielki szacun men, że jesteś takim radykałem undeorwym:]

  OdpowiedzUsuń